Skid OL Kort-DM, Klassresultatlista

2011-01-29


D16 2470 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen24:000:00
2Olivia KvarnlöfOK Roslagen29:345:34

D21 4770 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emma JonssonGimo IF33:050:00
2Elizabeth LöchtingOK Roslagen55:4322:38

D45 4770 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Annika ArdellGimo IF29:030:00
2Carina JohanssonIFK Tumba SOK33:204:17
3Åsa PetterssonBrottby SK35:266:23
4Maria KvarnlöfOK Roslagen35:326:29
5Dorothe SpillmannIF Thor38:229:19
6Elke Wilke-GüntherTierps SOK65:0536:02

D65 2470 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Dagny GustavssonSigtuna OKEj start

H14 2470 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anton ForsbergLånghundra IF16:260:00
2René CronestrandBromma-Vällingby SOK21:004:34
3Johan EdenhamnAlmunge IK23:567:30
4Felix EkesiooBromma-Vällingby SOK30:1013:44

H16 4770 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emil GranqvistOK Ravinen27:050:00
2Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK27:260:21
Anton GilleOK RoslagenEj start

H17-20 5890 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christian Løchting ThunbergOK Roslagen61:020:00

H21 7380 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan JakobssonLånghundra IF35:120:00
2Lukas PetersonIFK Umeå35:460:34
3Conny ForsbergIF Thor37:552:43
4Johan RunessonOK Vivill44:369:24
5Patrik GunnarssonMälarhöjdens IK53:0117:49
6Per NorlinGimo IF53:1318:01
7Alexander LipovichTel Aviv University OC116:5281:40
Jakob EklundOK RodhenEj godk.

H40 5890 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elis ÅbergStrömsbergs IF30:170:00
2Niclas CedstedtLånghundra IF31:461:29
3Pontus GilleOK Roslagen34:544:37
4Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK36:446:27
5Carl FeySundbybergs IK37:046:47

H50 4770 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jan-Olov BergmanVästerås SOK33:000:00
2Tom LindbergOK Roslagen33:050:05
3Per EdenhamnAlmunge IK34:461:46
4Kjell AnderssonRimbo SOK39:086:08

H60 4770 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars EnglundJärla Orientering33:590:00
2Uno KarlssonHäverödals SK34:080:09
3Jan ÅsbergHäverödals SK35:331:34
4Olle ÖbergSkogsluffarnas OK46:4912:50
5Thord RådbergOK Roslagen47:2413:25
6Leif BergSigtuna OK49:3115:32

H70 3120 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rolf AnderssonRimbo SOK29:560:00
2Olow JanssonHäverödals SK34:144:18
3Roine MattssonHäverödals SK35:435:47
4Erik NordströmBjörklinge SOK38:348:38
Sten von HeijneSigtuna OKEj start

Ö2 2110 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ellen FrostOK Roslagen33:280:00
2Wilma GilleOK Roslagen33:330:05

Ö7 5890 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mattias ThorsellKlubblös47:410:00


Skapad 2011-01-29 13:39:33 med OLA version 4.1.6