Roslagshelg, Kort, Klassresultatlista

2004-05-02


H21 ELIT   5030 meter   80 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (215) Lars Magnusson OK Linné 30:58 0:00 G
2 (50) Pål Skogtjärn OK Linné 31:03 0:05 G
3 (61) Jan Troeng OK Linné 31:12 0:14 G
4 (70) Jörgen Ohlin OK Linné 31:54 0:56 G
5 (98) Per-Åke Olsson OK Ravinen 32:44 1:46 G
6 (189) Robert Söderberg Söders SOL Tyresö 33:10 2:12 G
7 (36) Niklas Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna 33:14 2:16 G
8 Henrik Olsson Täby OK 33:53 2:55 G
9 (297) Magnus Cederlöf Järfälla OK 34:41 3:43 G
10 (285) Conny Forsberg IF Thor 34:48 3:50 G
11 (112) Tomas Jonsson Järfälla OK 34:51 3:53 G
12 (262) Johan Lindahl Täby OK 35:13 4:15 S
13 (283) Thomas Åberg Gävle OK 35:17 4:19 S
14 (182) Petter Haraldsson Järla IF OK 35:28 4:30 S
15 Vidas Armalis SOIK Hellas 35:29 4:31 S
16 Marcus Söderström IF Åland 35:32 4:34 S
17 (321) Crister Nygren IF Thor 35:42 4:44 S
18 (656) Linus Norrbom Turebergs IF 35:43 4:45 S
19 (280) Martin Asp Täby OK 35:44 4:46 S
20 (332) Jonathan Alm Järfälla OK 35:57 4:59 S
21 (239) Rickard Svensson Göteborg-Majorna OK 36:18 5:20 S
22 (484) Rikard Kjellberg OK Linné 36:21 5:23 S
23 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 36:25 5:27 S
24 (496) Niclas Hällström IF Thor 37:02 6:04 S
25 (335) Tobias Eliasson Sundsvalls OK 37:29 6:31 S
25 Peter Nordström Täby OK 37:29 6:31 S
27 (454) Roine Andersson Rånäs OK 37:57 6:59 S
28 (636) Niklas Henriksson OK Linné 38:44 7:46 S
29 (291) Mattis Nilsson IFK Göteborg 38:59 8:01 S
30 (354) Sebastian Wiman Täby OK 39:14 8:16 S
31 (540) Niklas Serrander Södertälje-Nykvarn 39:34 8:36 S
32 (116) Greger Tysk Leksands OK 39:57 8:59 S
33 (822) Jonas Kastenholm Turebergs IF 40:38 9:40 S
33 (607) Erik Boström Järla IF OK 40:38 9:40 S
35 (325) Robert Johansson Täby OK 40:43 9:45 S
36 Anders Carlsson Hammarby IF OF 40:44 9:46 S
37 (316) Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 41:01 10:03 S
38 (490) Olof Borell OK Linné 41:10 10:12 S
39 (936) Johan Nordström Tierps SOK 41:22 10:24 S
40 Lars-Göran Stenberg Hammarby IF OF 41:27 10:29 S
41 (700) Fredrik Sundin OK Linné 41:32 10:34 S
42 (230) Lars Håkan Sandvik Täby OK 41:38 10:40 S
43 (866) Björn Lovang IFK Lidingös Skid o OK 42:09 11:11 S
44 (967) Dan Hörnell OK Linné 42:17 11:19 S
45 (711) Thomas Ohlin Rånäs OK 43:42 12:44 S
46 (365) Lars Ohlsson Gävle OK 43:49 12:51 S
47 (555) Oskar Forsberg IF Thor 43:58 13:00 S
48 (488) Jonas Eriksson Rånäs OK 44:01 13:03 B
49 (569) Pär Andersson OK Linné 44:04 13:06 B
50 (206) Johan Höij Leksands OK 44:47 13:49 B
51 Johan Westerbergh OK Linné 45:20 14:22 B
52 (670) Lars Lindbom OK Linné 45:45 14:47 B
53 Mats Åberg OK Linné 45:55 14:57 B
54 (932) Fredrik Holgersson Snättringe SK 46:50 15:52 B
55 (512) Mathias Wilhelmsson Forsa OK 48:22 17:24
56 (526) Henrik Boström OK Linné 50:23 19:25
57 (374) Björn Olovsson OK Linné 51:20 20:22
58 (677) Joacim Ericsson Hammarby IF OF 53:38 22:40
59 Johan Balck Vallentuna/Össeby OL 55:40 24:42
60 Jonas Johansson Tierps SOK 55:57 24:59
61 (874) Anders Tarandi IFK Lidingös Skid o OK 56:20 25:22
62 (708) Johan Björklund Västerbergslagens OL 57:45 26:47
63 (1117) Johan Lidström IFK Lidingös Skid o OK 59:05 28:07
(273) Kalle Larsson OK Linné Ej godk.
(209) Ulrik Imberg OK Linné Ej godk.
(121) Ali Kuosku Järfälla OK Ej godk.
(747) Petter Ranefall IF Thor Ej godk.
Mattias Sandqvist Vallentuna/Össeby OL Ej godk.
(793) Johan Andersson Järla IF OK Ej godk.
(783) Anders Frisk Rotebro IS Ej godk.
(375) Per-Olov Wedin IF Thor Ej start
(387) Henrik Göhl OK Linné Ej start
David A. Skantze Järla IF OK Ej start
Erik Engsten OK Rodhen Ej start
(651) Johan Andersson OK Linné Ej start
(503) Erik Åhlin OK Hällen Ej start
(511) Mikael Nyberg SOIK Hellas Ej start
(728) Anders Jansson Täby OK Ej start
(805) Johan Ericsson Hammarby IF OF Ej start
Stefan Carlsson Hammarby IF OF Ej start

H20 ELIT   3940 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Klas Englund Järfälla OK 26:48 0:00 G
2 (581) Fredrik Åkerlind Vallentuna/Össeby OL 27:38 0:50 G
3 (926) Pontus Bergström OK Österåker 33:09 6:21 S
4 (754) Magnus Ohlin Rånäs OK 36:07 9:19 S
5 Fredrik Bölske Rotebro IS 37:39 10:51 S
6 Olle Sjölander OK Rodhen 58:05 31:17
(599) Pontus Karlsson Rotebro IS Ej godk.
(589) Josef Nordlund OK Linné Ej start
(586) Andreas Pousette Rånäs OK Ej start

H18 ELIT   3460 meter   14 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (1009) Robin Westerlund Täby OK 30:44 0:00 G
2 (962) Peter Edlund IFK Lidingös Skid o OK 31:06 0:22 G
3 Johan Lagerstrand Rotebro IS 32:24 1:40 G
4 (1034) Johan Aronsson OK Österåker 32:55 2:11 G
5 (1078) Roger Andersson Tierps SOK 33:03 2:19 G
6 (933) Niklas Olsson Täby OK 34:18 3:34 G
7 (868) Johannes Eklund Rånäs OK 34:19 3:35 G
8 (1092) Anders Lag Tierps SOK 36:26 5:42 S
9 (1127) Andreas Ackelman OK Enen 36:34 5:50 S
10 (1114) Erik Olsson OK Enen 39:12 8:28 S
11 (1142) Åke Bjerregaard OK Roslagen 44:27 13:43 B
(1084) Kristoffer Eklund Rånäs OK Ej start
(1132) Niklas Nyström IF Thor Ej start
(1067) David Holmström OK Roslagen Ej start

D21 ELIT   3510 meter   32 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (41) Annika Billstam OK Linné 26:17 0:00 G
2 (219) Marie Ohlin OK Linné 27:26 1:09 G
3 (40) Helena Nordin Skogslöparna 28:39 2:22 G
4 Ylva Ericson Alfta-Ösa OK 29:01 2:44 G
5 (57) Louise Göthfors Järfälla OK 29:05 2:48 G
6 (128) Ulla Molin Turebergs IF 29:28 3:11 G
7 Sofia Söllvander OK Linné 30:23 4:06 S
8 (186) Petra Halvarson IF Thor 30:50 4:33 S
9 (274) Katarina Alm Järfälla OK 31:20 5:03 S
10 (140) Katrin Hallsten Söders SOL Tyresö 31:31 5:14 S
11 (291) Elin Hjertson OK Linné 31:34 5:17 S
12 (64) Jenny Westerbergh OK Linné 32:42 6:25 S
13 (455) Caroline Johansson Täby OK 32:43 6:26 S
14 Lisa Sjölander OK Hällen 33:16 6:59 S
15 Marianne Carlberg Vallentuna/Össeby OL 33:56 7:39 S
16 Sara Timner Sundsvalls OK 35:13 8:56 S
17 (272) Annika Lindberg Turebergs IF 35:27 9:10 S
18 (97) Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 35:33 9:16 S
19 Hanna Åsander OK Linné 36:09 9:52 S
20 (508) Elin Pettersson Täby OK 36:48 10:31 S
21 Jenny Holmberg Turebergs IF 36:54 10:37 S
22 (399) Emelie Agnedal OK Linné 38:58 12:41 B
23 Linda Byström Alfta-Ösa OK 41:21 15:04
24 Madeleine Limpar Turebergs IF 44:20 18:03
(78) Pernilla Eriksson OK Ravinen Ej godk.
(380) Linda Lönneberg Täby OK Ej godk.
(67) Anna Haglund OK Hedströmmen Ej godk.
(269) Sofi Thorsell IF Thor Ej godk.
(155) Jenny Christensson IFK Göteborg Ej godk.
(190) Annika Ridell IF Thor Ej godk.
(152) Anna Imberg OK Linné Ej start
(47) Eva Hallsten IFK Lidingös Skid o OK Ej start

D20 ELIT   3090 meter   7 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (293) Kristina Gatel IF Thor 29:18 0:00 G
2 (527) Karin Janerås OK Linné 33:14 3:56 S
3 (543) Helena Lydell OK Rodhen 43:30 14:12 B
4 (514) Elin Falk IF Thor 48:04 18:46
5 Catarina Alm IF Thor 52:48 23:30
(292) Kristina Roberto OK Linné Ej start
(582) Virginia Wiman Täby OK Ej start

D18 ELIT   3030 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (427) Terese Herlin Turebergs IF 26:39 0:00 G
2 (468) Frida Hjertson OK Linné 30:36 3:57 S
3 (587) Malin Jansson Rånäs OK 30:40 4:01 S
4 (553) Hanna Falk IF Thor 34:53 8:14 S
5 Micaela Söllvander OK Rodhen 47:16 20:37
(598) Josefin Karlsson OK Linné Ej godk.
Therése Karlsson Rånäs OK Ej start
Lisa Olsson Rotebro IS Ej start
(573) Emma Johansson Tierps SOK Ej start

H75   2070 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Karl-Axel Jansson Turebergs IF 27:46 0:00 G
2 Lennart Nordström Rimbo SOK 29:26 1:40 G
3 Bertil Ohlin Rånäs OK 32:23 4:37 S
4 Nils-Erik Östlund Älvdalens IF OK 34:28 6:42 S
5 Holger Öhman Vallentuna/Össeby OL 35:45 7:59 S
6 Börje Lindman Vallentuna/Össeby OL 47:09 19:23
7 Sven Karlsson OK Linné 60:03 32:17
Åke Sandgren Långhundra IF Ej godk.
Einar Gustafsson Vallentuna/Össeby OL Ej godk.
Karl-Axel Hassmen OK Österåker Ej start
Karl-Olov Pettersson IF Thor Ej start

H70   2560 meter   14 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Rolf Andersson Rimbo SOK 24:21 0:00 G
2 Tage Abrahamsson Rånäs OK 27:22 3:01 G
3 Sten Larsson Häverödals SK 28:26 4:05 S
4 Ellert Staf Häverödals SK 31:11 6:50 S
5 Lennart Stenberg Stigfinnarna 33:40 9:19 S
6 Börje Blomqvist Sigtuna OK 34:54 10:33 S
7 Sivar Nordström Tierps SOK 35:38 11:17 B
8 Ragnar Andersson Häverödals SK 35:54 11:33 B
9 Lars T Eriksson OK Linné 41:48 17:27
10 Ragnar Vikström Täby OK 42:32 18:11
11 Lennart Andersson Häverödals SK 44:55 20:34
12 Hans Nordström Tierps SOK 63:22 39:01
Inge Karlsson Rånäs OK Disk.
Sune Wallin Rånäs OK Ej godk.

H65   2560 meter   12 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 25:48 0:00 G
2 Curt Wahlgren OK Österåker 28:39 2:51 G
3 Roine Mattsson Häverödals SK 30:25 4:37 S
4 Rune Johansson Vallentuna/Össeby OL 30:57 5:09 S
5 Rune Carlsson Sundbybergs IK 31:20 5:32 S
6 Rainer Kankainen Häverödals SK 31:50 6:02 S
6 Sigurd Wallén Täby OK 31:50 6:02 S
8 Kjell Nilsson OK Linné 37:06 11:18 B
9 Leif Olsson-Herlin Turebergs IF 54:40 28:52
Lars Roos Turebergs IF Ej godk.
Bertil Karlsson OK Linné Ej godk.
Martin Engqvist Upsala IF Ej start

H60   2560 meter   26 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Hans Carlsson OK Österåker 20:26 0:00 G
2 Rune Rådeström Snättringe SK 21:58 1:32 G
3 Sören Winge OK Linné 22:39 2:13 G
4 Kurt Boström OK Linné 24:22 3:56 S
5 Rolf Skoglund SOIK Hellas 25:44 5:18 S
6 Hans Sahlberg Långhundra IF 25:51 5:25 S
7 Kenneth Berglund SOIK Hellas 29:17 8:51 S
8 Boris Andersson Rånäs OK 29:49 9:23 S
9 Bo Westling Häverödals SK 29:51 9:25 S
10 Olow Jansson Häverödals SK 30:56 10:30 B
11 Hans Holmberg Vallentuna/Össeby OL 34:29 14:03
12 Bernt Johansson Häverödals SK 34:32 14:06
13 Karl-Erik Jonsson OK Nolaskogsarna 34:53 14:27
14 Torbjörn Tirén SOIK Hellas 35:15 14:49
15 Bertil Munter Valbo Allmänna IF 35:44 15:18
16 Lennart Rådberg Häverödals SK 35:45 15:19
17 Rune Thurén Vallentuna/Össeby OL 36:59 16:33
18 Sven-Olov Norlin Rånäs OK 37:49 17:23
19 Sten von Heijne Sigtuna OK 38:31 18:05
20 Anders Broberg OK Sänkan 39:39 19:13
21 Rogert Hägg Täby OK 40:54 20:28
22 Sven-Olov Nylen OK Nolaskogsarna 43:34 23:08
23 Björn Näsman OK Rodhen 44:46 24:20
24 Sune Nyström Länna IF 51:03 30:37
Sven Jacobsson IF Thor Ej start
Christer Solbreck Långhundra IF Ej start

H55   3030 meter   20 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Per-Johan Wikfors OK Österåker 26:49 0:00 G
2 Hans Johansson Orsa IF OK 27:33 0:44 G
3 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 28:48 1:59 G
4 Åke Höglund Midälva OK 30:59 4:10 S
5 Folke Boström OK Linné 31:39 4:50 S
6 Lars Grankvist Väsby OK 32:39 5:50 S
7 Jan Bojling Solna OK 33:35 6:46 S
8 Ulf Skogtjärn OK Linné 34:33 7:44 S
9 Göran Larbo Turebergs IF 36:28 9:39 S
10 Ola Hedberg OK Linné 38:06 11:17 B
11 Leif Nordin Turebergs IF 38:55 12:06 B
12 Leif Berg Sigtuna OK 39:02 12:13 B
13 Arne Lindberg Bromma-Vällingby SOK 39:50 13:01 B
14 Stig Larsson Länna IF 39:58 13:09 B
15 Björn Engsten OK Rodhen 45:09 18:20
16 Lars Westin Vallentuna/Össeby OL 51:28 24:39
17 Conny Olsson Häverödals SK 56:00 29:11
18 Berndt Bergström IF Thor 56:13 29:24
Ove Dalby Häverödals SK Ej godk.
Anders Edling OK Linné Ej start

H50   3040 meter   31 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Stig Andersson OK Linné 25:17 0:00 G
2 Anders Karlsson OK Linné 25:34 0:17 G
3 Peter Brunnberg Vallentuna/Össeby OL 25:52 0:35 G
4 Peter Sundgren Vallentuna/Össeby OL 25:58 0:41 G
5 Yngve Krantz OK Rodhen 26:16 0:59 G
6 Christer Eriksson OK Linné 26:50 1:33 G
7 Per-Åke Eriksson OK Ravinen 27:13 1:56 G
8 Anders Hallmén Turebergs IF 28:07 2:50 G
9 Tor-Olof Blomster IF Åland 29:20 4:03 S
10 Hans Ohlin Rånäs OK 30:57 5:40 S
11 Sture Larsson Länna IF 31:16 5:59 S
12 Mikael Tarandi IFK Lidingös Skid o OK 33:01 7:44 S
13 Leonard Jansson Rasbo IK 33:37 8:20 S
14 Ralf Renfors IF Åland 33:46 8:29 S
15 Jan Åsberg Häverödals SK 34:25 9:08 S
16 Lars-Erik Hermansson OK Linné 36:57 11:40 S
17 Björn Lindgren OK Österåker 37:12 11:55 B
18 Anders Ericsson Vallentuna/Össeby OL 37:32 12:15 B
19 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 43:11 17:54
20 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 44:02 18:45
21 Bengt Bennitz OK Enen 46:40 21:23
22 Bo Hansson OK Rodhen 47:20 22:03
23 Kurt Maxé Sundbybergs IK 49:44 24:27
24 Anders Lindgren Vallentuna/Össeby OL 50:52 25:35
25 Tapani Sivén IF Åland 51:11 25:54
26 Inge Larsson IF Thor 61:10 35:53
27 Timo Lukin OK Rodhen 65:07 39:50
Ulf Lagercrantz OK Linné Ej godk.
Thomas Zakrisson Sigtuna OK Ej start
Carl Bachman Täby OK Ej start
Lars Pontén IF Thor Ej start

H45   3460 meter   26 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Andreas Hjertson OK Linné 24:22 0:00 G
2 Peter Ridefelt OK Linné 27:19 2:57 G
3 Peter Olsson Täby OK 27:39 3:17 G
4 Göran Andersson Järla IF OK 28:22 4:00 S
5 Lars Rönnols Täby OK 28:32 4:10 S
6 Lars Ohlin Rånäs OK 29:15 4:53 S
7 Björn-Ove Pettersson Turebergs IF 31:06 6:44 S
8 Jan Månkell Turebergs IF 31:07 6:45 S
9 Ronny Persson OK Österåker 31:29 7:07 S
10 Kjell Andersson Rånäs OK 35:22 11:00 B
10 Mats Wickbom OK Linné 35:22 11:00 B
12 Kenneth Öhman Vallentuna/Össeby OL 36:10 11:48 B
13 Lars Hagrot Täby OK 36:45 12:23 B
14 Lars Landström Långhundra IF 36:55 12:33 B
15 Hans Lundqvist Långhundra IF 37:07 12:45 B
16 Anders Lundberg Vallentuna/Össeby OL 38:36 14:14
17 Hans Letfors Snättringe SK 39:48 15:26
18 Arne Eriksson Tierps SOK 46:29 22:07
19 Gunnar Svanberg Järfälla OK 46:34 22:12
20 Per Holgersson Snättringe SK 49:51 25:29
21 Claes Landqvist Vallentuna/Össeby OL 54:13 29:51
22 Robert Alm Länna IF 56:31 32:09
23 Mikael Byström Järfälla OK 86:01 61:39
Göran Johansson IF Åland Ej start
Hans Karlsson Länna IF Ej start
Peder Karlsson Rånäs OK Ej start

H45 MOTION   3250 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Karl-Åke Larsson OK Enen 36:30 0:00 S
2 Sten-Olof Fredriksson IF Thor 67:51 31:21
3 Ola Grip Länna IF 96:12 59:42

H40   3460 meter   26 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Tommy Åhman Långhundra IF 26:15 0:00 G
2 Stefan Roos OK Linné 27:13 0:58 G
3 Erik Nordesjö Enebybergs IF 27:50 1:35 G
4 Sune Södergrann Tullinge SK 27:56 1:41 G
5 Tommy Gustavsson Rånäs OK 28:52 2:37 G
6 Erik Andersson OK Österåker 29:21 3:06 G
7 Ulf K. Rask OK Enen 30:10 3:55 S
8 Anders Nilsson Sundsvalls OK 30:15 4:00 S
9 Mikael Sundqvist Tullinge SK 30:43 4:28 S
10 Christer Eriksson Tierps SOK 32:57 6:42 S
11 Sven Wigertz Långhundra IF 34:17 8:02 S
12 Anders Ohlin Rånäs OK 34:35 8:20 S
13 Ingemar Gustavsson Rånäs OK 35:43 9:28 S
14 Peter Eklöv OK Linné 45:15 19:00
15 Stefan Nilsson OK Linné 46:47 20:32
16 Tomas Jansson Länna IF 58:20 32:05
Roland Hellberg Täby OK Ej godk.
Anders Eriksson IF Thor Ej godk.
Peter Olofsson OK Enen Ej godk.
Gunnar Tegendal OK Linné Ej godk.
Per Grywenz OK Linné Ej start
Kenneth Hermansson Långhundra IF Ej start
Mats Ferm OK Linné Ej start
Gunnar Larsson OK Enen Ej start
Peter Hambäck Långhundra IF Ej start
Jörgen Åhman Rånäs OK Ej start

H35   3940 meter   4 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Per Carlberg Vallentuna/Össeby OL 31:34 0:00 G
2 Johan Ohlström IF Thor 31:49 0:15 G
3 Ulf Jansson OK Triangeln 32:51 1:17 G
4 Christer Arksand Vallentuna/Össeby OL 54:31 22:57

H21   4640 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Andreas Fredriksson Turebergs IF 36:48 0:00 G
2 Robin Grankvist Väsby OK 37:53 1:05 G
3 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 40:10 3:22 G
4 Stefan Redtzer Rotebro IS 44:09 7:21 S
5 Christian Rohner IF Thor 47:35 10:47 S
6 Henrik Andersson Tierps SOK 51:06 14:18 S
7 Peter Löfgren Täby OK 54:01 17:13 B
8 Lars Berzell Väsby OK 55:11 18:23 B
9 Rickard Boman Söderhamns OK 58:24 21:36

H21 MOTION   4580 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Henrik Larsson IF Thor 65:22 0:00 S
2 Markus Persson Häverödals SK 67:50 2:28 S
3 Stefan Eriksson OK Triangeln 70:51 5:29 S

H18   3340 meter   7 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (1086) David Hansson OK Rodhen 33:40 0:00 G
2 (1138) Per Björklund IF Thor 40:09 6:29 S
3 (1015) Jonas Larsson Järla IF OK 44:08 10:28 S
(1144) Albin Elnerud Sigtuna OK Ej godk.
Johan Dahlin OK Enen Ej start
Kristofer Lukin OK Rodhen Ej start
Jonas Öhman Vallentuna/Össeby OL Ej start

H16   3410 meter   31 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Olle Boström Järla IF OK 25:53 0:00
2 Linus Karlsson Mood Länna IF 27:42 1:49
3 Oskar Wallén OK Linné 29:25 3:32
4 Jesper Eriksson OK Ravinen 29:59 4:06
5 Petter Eriksson OK Rodhen 31:32 5:39
6 Daniel Wikfors OK Österåker 31:34 5:41
7 Glenn Karlsson Rånäs OK 32:12 6:19
8 John Bäckström OK Enen 32:32 6:39
9 Erik Wallin IF Thor 33:15 7:22
10 Niklas Hillgren OK Österåker 34:17 8:24
11 Mattias Andersson IF Thor 34:53 9:00
12 (917) Joel Lännevall OK Roslagen 36:15 10:22
13 Daniel Stavdal Rånäs OK 37:48 11:55
14 David Bruce OK Österåker 37:56 12:03
15 Björn Holgersson Snättringe SK 38:27 12:34
16 Mattias Olofsson OK Enen 40:19 14:26
17 Sune Nordberg Tierps SOK 40:45 14:52
18 Markus Mokvist Länna IF 40:50 14:57
19 Håkan Petersson OK Linné 42:01 16:08
20 Wilhelm Sandberg OK Roslagen 43:57 18:04
21 Jonathan Plahn OK Enen 45:50 19:57
22 Tom Vaivot Rånäs OK 50:34 24:41
23 Erik Nordström Rånäs OK 54:59 29:06
24 Jesper Ackelman OK Enen 58:11 32:18
Kalle Grip Länna IF Ej godk.
Tom Korsgren OK Linné Ej start

H14   3030 meter   35 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Albin Ridefelt OK Linné 21:43 0:00
2 Nils Jansson Rasbo IK 27:17 5:34
3 Simon Eklöv OK Linné 28:18 6:35
4 Robert Sandberg OK Roslagen 29:42 7:59
5 Erik Pettersson Turebergs IF 30:47 9:04
6 David Bennitz OK Enen 33:03 11:20
7 Mattias Bengtsson Långhundra IF 33:37 11:54
8 Timmy Andersson IF Thor 34:31 12:48
9 Karl Talu Sigtuna OK 34:37 12:54
10 Daniel Lindgren Sigtuna OK 35:27 13:44
11 Filip Sagen Vallentuna/Össeby OL 36:14 14:31
12 Robin Gelinder Turebergs IF 36:39 14:56
13 Tobias Lundqvist Långhundra IF 37:41 15:58
14 Tage Nordberg Tierps SOK 38:32 16:49
15 Mikael Lund Länna IF 39:12 17:29
16 Viktor Lindberg OK Roslagen 39:31 17:48
17 Franciskus Alsén OK Roslagen 41:08 19:25
18 Erik Woodward Rotebro IS 46:16 24:33
19 Mattias Pousette Rånäs OK 48:38 26:55
20 Tobias Lindberg OK Roslagen 52:19 30:36
21 Emil Jansson OK Rodhen 57:15 35:32
22 Gustav Schultz OK Linné 61:52 40:09
23 Viktor Bogren Vallentuna/Össeby OL 63:13 41:30
24 Andreas Hult OK Linné 65:06 43:23
25 Joakim Hult OK Linné 87:19 65:36
Tobias Holm Rasbo IK Ej godk.
Ola Grankvist Väsby OK Ej godk.
Ola Jansson Rasbo IK Ej godk.
Martin Strömgren OK Linné Ej godk.
Johan Forngren OK Enen Ej start
Fredrik Nygren Turebergs IF Ej start
Mathias Hallmén Turebergs IF Ej start

H12   2360 meter   37 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Jakob Redtzer Rotebro IS 18:56 0:00
2 Robin Pousette Rånäs OK 20:30 1:34
3 Jens Rönnols Täby OK 21:15 2:19
4 Martin Åhman Långhundra IF 21:35 2:39
5 Martin Løvald Hellberg Täby OK 22:19 3:23
6 Henrik Jonsson OK Rodhen 22:23 3:27
7 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 22:30 3:34
8 Mandus Ridefelt OK Linné 23:13 4:17
9 Anton Sundgren Vallentuna/Össeby OL 23:21 4:25
10 Albin Eriksson OK Triangeln 23:49 4:53
11 Ulrik Nordberg Tierps SOK 23:54 4:58
12 Martin Jansson OK Rodhen 27:24 8:28
13 Patrik Lagerlöf IF Thor 27:47 8:51
14 Pontus Jeppsson-Stahl Vallentuna/Össeby OL 29:49 10:53
15 Joakim Eriksson Tierps SOK 31:37 12:41
16 Pontus Nordström OK Triangeln 33:03 14:07
17 Algot Arksand Vallentuna/Össeby OL 33:17 14:21
18 Oscar Gustavsson Vallentuna/Össeby OL 38:09 19:13
19 Oskar Söderbärg OK Roslagen 38:28 19:32
20 Andreas Svanberg Långhundra IF 38:38 19:42
21 Alexander Eklund Rånäs OK 39:09 20:13
22 Lukas Karlsson Mood Länna IF 41:27 22:31
23 Isak Eklöv OK Linné 41:42 22:46
24 Mathias Lindgren Vallentuna/Össeby OL 42:25 23:29
25 Magnus Wilén OK Linné 46:15 27:19
26 Mattias Kronberg Vallentuna/Össeby OL 46:42 27:46
27 Erik Rogersson Rasbo IK 57:11 38:15
28 Alexander Hjertén Sigtuna OK 86:09 67:13
Love Berzell Rotebro IS Ej godk.
Joakim Wigertz Långhundra IF Ej godk.
Magnus Mortensen Långhundra IF Ej start
Fredrik Olofsson OK Enen Ej start
Nicklas Svanberg Långhundra IF Ej start
Lars Hansson OK Rodhen Ej start

H10   2000 meter   19 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Oskar Lundqvist Långhundra IF 16:06 0:00
2 Daniel Bengtsson Långhundra IF 16:53 0:47
3 Martin Gelinder Turebergs IF 18:11 2:05
4 Leo Larsen Täby OK 19:46 3:40
5 Felix Alsén OK Roslagen 19:55 3:49
6 Emil Lindgren Sigtuna OK 20:00 3:54
7 Filip Axelsson-Meyerson OK Linné 21:21 5:15
8 Fredrik Wigertz Långhundra IF 22:08 6:02
9 Niklas Borg-Sigg OK Linné 22:47 6:41
10 Elias Lallo Sigtuna OK 25:15 9:09
11 Erik Berzell Rotebro IS 26:03 9:57
12 Elias Andersson Länna IF 26:33 10:27
13 Kalle Söderbärg OK Roslagen 27:22 11:16
14 Erik Lindgren Sigtuna OK 36:45 20:39
Andreas Thunman OK Linné Ej start
Fredrik Svanberg Långhundra IF Ej start
Per-Filip Eriksson OK Enen Ej start
Kaj Nilsson Rånäs OK Ej start

D70   2080 meter   5 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Irma Andersson Rimbo SOK 25:25 0:00 G
2 Britta Östlund Älvdalens IF OK 27:28 2:03 G
3 Ann-Gerd Eriksson OK Linné 47:00 21:35
4 Eva Hurme Rånäs OK 53:35 28:10
5 Karin Mattsson OK Sänkan 55:02 29:37

D65   2080 meter   4 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Margareta Wallén Täby OK 31:57 0:00 G
2 Carin Pettersson Vallentuna/Össeby OL 35:20 3:23 G
3 Barbro Johansson Häverödals SK 40:01 8:04 S
4 Astrid Larsson Häverödals SK 51:01 19:04

D60   2070 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Marja Boström OK Linné 30:11 0:00 G
2 Yvonne Roos Turebergs IF 31:03 0:52 G
3 Pia Vikström Täby OK 33:24 3:13 G
4 Mona Kankainen Häverödals SK 33:25 3:14 G
5 Margaretha Nyström Länna IF 36:41 6:30 S
6 Anita Carlsson OK Österåker 37:05 6:54 S
Eva von Heijne Sigtuna OK Ej godk.
Caje Jacobsson IF Thor Ej start
Margareta Andersson Rånäs OK Ej start

D55   2070 meter   8 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ylva Nilsson Vallentuna/Össeby OL 24:10 0:00 G
2 Birgitta Klang Långhundra IF 24:15 0:05 G
3 Gun Inger Sahlberg Långhundra IF 26:07 1:57 G
4 Anna-Stina Nyström Länna IF 29:09 4:59 S
5 Fia Wallström OK Sänkan 34:44 10:34 S
6 Britt Nordqvist OK Sänkan 42:17 18:07
7 Kerstin Broberg OK Sänkan 42:57 18:47
Kristina Eriksson Länna IF Ej start

D50   2560 meter   7 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Christina Hjertson OK Linné 27:25 0:00 G
2 Britt Larsson Länna IF 36:14 8:49 S
3 Ingrid Sjölander OK Rodhen 40:00 12:35 S
4 Margareta Hallmen Turebergs IF 42:40 15:15
5 Ingegerd Elfsberg IF Åland 46:00 18:35
Marita Berg Sigtuna OK Ej godk.
Margareta Elmefjäll Långhundra IF Ej start

D45   2560 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Agneta Holgersson Snättringe SK 30:36 0:00 G
2 Helena Bachman Täby OK 31:42 1:06 G
3 Marita Karlsson Mood Länna IF 33:26 2:50 G
4 Christina Ohlin Rånäs OK 34:18 3:42 G
5 Lena Åhman Rånäs OK 35:40 5:04 S
6 My Rönnols Täby OK 35:56 5:20 S
7 Monica Ohlin Rånäs OK 39:48 9:12 S
8 Christina Åhman-William Rånäs OK 66:12 35:36
Ulla Westerlund Turebergs IF Ej godk.
Anne Marie Grankvist Väsby OK Ej start
Marie Nilsson Rånäs OK Ej start

D45 MOTION   2480 meter   4 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Birgitta Åberg-Andersson Rånäs OK 34:02 0:00 S
2 Eva Elnerud Sigtuna OK 35:17 1:15 S
3 Ingegerd Eriksson IF Thor 44:31 10:29 B
4 Ingrid Larsen Täby OK 53:47 19:45

D40   3030 meter   17 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 25:35 0:00 G
2 Dorothe Spillmann IF Thor 28:22 2:47 G
3 Cathrine Johansson Tierps SOK 30:20 4:45 S
4 Annika Ardell OK Rodhen 31:40 6:05 S
5 Marie Öhman Vallentuna/Össeby OL 33:59 8:24 S
6 Agneta Karlsson Rånäs OK 34:48 9:13 S
7 Eva Svanberg Järfälla OK 36:53 11:18 S
8 Karin Jansson OK Rodhen 39:18 13:43
9 Lena Nilsson OK Linné 39:44 14:09
10 Eva Sundgren Vallentuna/Össeby OL 39:54 14:19
11 Åsa Pettersson Vallentuna/Össeby OL 48:30 22:55
12 Gunnel Rask OK Enen 48:48 23:13
13 Anna Lindskog-Petterss Turebergs IF 50:56 25:21
14 Karin Strömgren OK Linné 56:01 30:26
Kia Nordström Täby OK Ej godk.
Pia Thunman OK Linné Ej start
Gunilla Ingemarsson Länna IF Ej start

D35   3090 meter   8 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Josefine Nordström OK Triangeln 31:17 0:00 G
2 Monica Roos Turebergs IF 31:58 0:41 G
3 Ewa Edström-Forsberg IF Thor 38:27 7:10 S
4 Anette Autio Länna IF 50:19 19:02
5 Helen Israelsson Häverödals SK 68:49 37:32
6 Annette Näslund Rotebro IS 71:35 40:18
Caroline Nordesjö Enebybergs IF Ej godk.
Jeanette Larsson OK Linné Ej start

D21   3340 meter   12 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Anna Löwegren IF Thor 33:49 0:00 G
2 Helena Widegren IF Thor 37:10 3:21 G
3 Anna Jansson Rånäs OK 43:22 9:33 S
4 Åsa Berg Sigtuna OK 44:28 10:39 S
5 Karin Ohlin Rånäs OK 54:45 20:56
6 Ninni Bjärrenholt Rånäs OK 55:43 21:54
7 Stina Åberg OK Linné 60:50 27:01
Caroline Svensson OK Linné Ej godk.
Katja Kinnunen Vallentuna/Össeby OL Ej godk.
Sara Rosengren Turebergs IF Ej godk.
Ulrika Råberg OK Tyr Ej start
Annika Svensson Rånäs OK Ej start

D16   2980 meter   29 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Johanna Lännevall OK Roslagen 26:08 0:00 M
2 Josefin Bengtsson Långhundra IF 28:46 2:38 M
3 Astrid Larsson Länna IF 30:51 4:43 E
4 Marie Björklund IF Thor 31:55 5:47 E
5 Elisabeth Åhman Rånäs OK 32:20 6:12 E
6 Karin Hedberg OK Linné 32:25 6:17 E
7 (707) Rebecca Bjärrenholt Rånäs OK 33:18 7:10 G
8 Martina Söllvander OK Rodhen 34:20 8:12 G
9 Janie Nyström Rånäs OK 36:49 10:41 S
10 Malin Sundqvist Tullinge SK 39:02 12:54 S
11 Linn Rönnols Täby OK 39:28 13:20 S
12 Therese Lukin OK Rodhen 41:18 15:10 B
13 Anna Aronsson OK Österåker 41:23 15:15 B
14 Annelie Isaksson OK Roslagen 42:30 16:22 B
15 Emma Eriksson IF Thor 43:55 17:47 B
16 Lisa Lundqvist Långhundra IF 46:30 20:22 B
17 Cecilia Eriksson OK Enen 47:41 21:33 B
18 Felicia Alsén OK Roslagen 49:33 23:25 J
19 Camilla Öhman Vallentuna/Össeby OL 50:37 24:29 J
20 Anna Bennitz OK Enen 52:32 26:24 J
21 Sofia Andersson OK Österåker 54:29 28:21 J
22 Alexandra Helin IF Thor 54:32 28:24 J
23 Kristina Karlsson IF Thor 57:02 30:54 J
24 Elin Holmström OK Roslagen 102:29 76:21 J
25 Fanny Skoglund OK Roslagen 112:05 85:57 J
Anna Hallmén Turebergs IF Ej start
Erika Bergström OK Österåker Ej start
Sandra Berggren-Melen Rånäs OK Ej start

D14   2490 meter   33 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Angelica Rask OK Enen 20:41 0:00 E
2 Anna Bachman Täby OK 21:34 0:53 E
3 Malin Jacobsson OK Rodhen 21:36 0:55 E
4 Lisa Rönnols Täby OK 22:44 2:03 E
5 Alexandra Sundgren Vallentuna/Össeby OL 23:05 2:24 E
6 Alexandra Bjärrenholt Rånäs OK 24:40 3:59 G
7 Anna Åhman Rånäs OK 24:49 4:08 G
8 Sofia Wallin IF Thor 25:31 4:50 G
9 Malin Eriksson Tierps SOK 25:44 5:03 G
10 Sofie Karlsson Rånäs OK 25:46 5:05 G
11 Christina Løvald Hellberg Täby OK 26:24 5:43 S
12 Jenny Bengtsson Långhundra IF 26:54 6:13 S
13 Emma Andersson OK Österåker 26:59 6:18 S
14 Sofie Redtzer Rotebro IS 28:17 7:36 S
15 Malin Williamsson Rånäs OK 28:33 7:52 S
16 Elin Lind Tierps SOK 29:31 8:50 S
17 Stina Blombäck Långhundra IF 30:52 10:11 S
18 Madelene P-Bergstrand Länna IF 31:39 10:58 S
19 Lisa Karlsson Mood Länna IF 31:57 11:16 S
20 Malin Bromark OK Linné 31:58 11:17 S
21 Linnea Nilsson OK Linné 34:46 14:05 B
22 Ida Wikfors OK Österåker 35:40 14:59 B
23 Lisa Eriksson IF Thor 36:16 15:35 B
24 Lise Mortensen Långhundra IF 38:30 17:49 J
25 Johanna Vaivot Rånäs OK 43:52 23:11 J
26 Linnéa Carlberg Vallentuna/Össeby OL 44:36 23:55 J
27 Caroline Stavdal Rånäs OK 47:35 26:54 J
28 Emma Jonsson OK Rodhen 48:46 28:05 J
29 Amanda Eklund Rånäs OK 54:06 33:25 J
Therese Hjertén Sigtuna OK Ej godk.
Elin Sundqvist Tullinge SK Ej start
Emma Åhman Långhundra IF Ej start
Lisa Larsen Täby OK Ej start

D12   2360 meter   22 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Annika Nilsson Sundsvalls OK 24:19 0:00 G
2 Marie Gustavsson Rånäs OK 26:28 2:09 G
3 Hanna Axelsson-Meyerson OK Linné 26:29 2:10 G
4 Klara Alm Länna IF 31:01 6:42 S
5 Johanna Verwijst Länna IF 31:37 7:18 S
6 Malina Borg-Sigg OK Linné 33:08 8:49 B
7 Anna Nygren Turebergs IF 33:23 9:04 B
8 Hanna Westling OK Roslagen 36:42 12:23 B
9 Sofia Brunnberg Vallentuna/Össeby OL 36:50 12:31 B
10 Marika Gille OK Roslagen 41:34 17:15 J
11 Frida Lindgren Sigtuna OK 42:27 18:08 J
12 Josefine Stavdal Rånäs OK 47:00 22:41 J
13 Filippa Alsén OK Roslagen 50:26 26:07 J
14 Josefine Nyström Rånäs OK 50:41 26:22 J
15 Frida Stenbäck Rånäs OK 54:25 30:06 J
16 Alice Sandberg OK Roslagen 57:26 33:07 J
Johanna Thunman OK Linné Ej start
Sara Bengtsson Långhundra IF Ej start
Klara Skoglund OK Roslagen Ej start
Sofie Berggren-Melen Rånäs OK Ej start
Sofia Forngren OK Enen Ej start

D10   2000 meter   15 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Annika Carlberg Vallentuna/Össeby OL 15:10 0:00 B
2 Stina Nordström OK Triangeln 17:05 1:55 B
3 Hilda Skoglund OK Roslagen 18:37 3:27 B
4 Katarina Hammas Väsby OK 20:56 5:46 B
5 Lovisa Nilsson OK Linné 21:47 6:37 B
6 Charlotte Sandberg OK Roslagen 22:34 7:24 B
7 Sara Åhman Rånäs OK 25:07 9:57 J
8 Anna Sagen Vallentuna/Össeby OL 25:11 10:01 J
9 Maria Bengtsson Långhundra IF 33:27 18:17 J
10 Sanna Forsberg Långhundra IF 40:55 25:45 J
11 Sara Rogersson Rasbo IK 54:31 39:21 J

U4   2490 meter   5 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Martin Nyman Rasbo IK 38:27 0:00 B
2 Markus Wickbom OK Linné 50:27 12:00 B
3 Karolina Hellquist Länna IF 69:12 30:45
4 Karin Ingemarsson Länna IF 69:14 30:47
Matilda Boije OK Enen Ej start

U3   2360 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Matilda Lund OK Österåker 28:06 0:00 B
2 Johan Bromark OK Linné 33:09 5:03 B
3 Henrik Hammas Väsby OK 34:24 6:18 B
4 Minna Wickbom OK Linné 47:30 19:24
5 Ida Bogren Vallentuna/Össeby OL 56:02 27:56
6 Emma Nyman Rasbo IK 58:35 30:29
7 Hanna Holm Rasbo IK 58:39 30:33
Katrin Lundgren Länna IF Ej godk.
Gustav Ingemarsson Länna IF Ej godk.

U2   2000 meter   13 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Oscar Frylemo Rotebro IS 18:27 0:00 B
2 Patrik Sundgren Vallentuna/Össeby OL 19:01 0:34 B
3 Elin Gustavsson Vallentuna/Össeby OL 19:27 1:00 B
4 Elon Eklöv OK Linné 19:36 1:09 B
5 Gottfrid Arksand Vallentuna/Össeby OL 19:55 1:28 B
6 Emma Bromark Långhundra IF 20:14 1:47 B
7 Carl-Johan Eklund Vallentuna/Össeby OL 22:20 3:53 B
8 Louise Österlind Vallentuna/Össeby OL 23:03 4:36 B
9 Erik Elgh OK Enen 24:23 5:56 B
10 Vera Tideström Rånäs OK 28:08 9:41
11 Amira Karlsson OK Linné 30:07 11:40
12 Linnéa Nordberg Tierps SOK 31:41 13:14
13 Elin Brunnberg Vallentuna/Össeby OL 33:59 15:32

U1   2030 meter   13 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Rickard Månkell Turebergs IF 21:06 0:00 B
2 Daniel Roos Turebergs IF 22:50 1:44 B
3 Lukas Tegendal OK Linné 23:17 2:11 B
4 Sofia Pettersson Turebergs IF 23:27 2:21 B
5 Eugenia Arksand Vallentuna/Össeby OL 24:48 3:42 B
6 William Hultqvist Vallentuna/Össeby OL 29:20 8:14
7 Henrik Torstensson OK Rodhen 31:01 9:55
8 Martin Flodin OK Roslagen 40:00 18:54
9 Harald Hultin OK Roslagen 40:11 19:05
Line Alfredsson Rånäs OK Ej start
Elin Giding Vallentuna/Össeby OL Ej start
Stefan Alfredsson Rånäs OK Ej start
Emma Kügler Sigtuna OK Ej start

INSKOLNING   2030 meter   16 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
Alice Törne OK Roslagen Godkänd J
Anders Stenbäck Rånäs OK Godkänd J
Anna Lallo Sigtuna OK Godkänd J
Anton Gille OK Roslagen Godkänd J
Filip Rosén OK Roslagen Godkänd J
Frida Frigren OK Roslagen Godkänd J
Gustav Stark OK Roslagen Godkänd J
Henrik Lund Länna IF Godkänd J
Jakob Axelsson-Meyerson OK Linné Godkänd J
Julia Andersson OK Roslagen Godkänd J
Kristina Nilsson Sundsvalls OK Godkänd J
Olivia Kvarnlöf OK Roslagen Godkänd J
Olle Nilsson OK Linné Godkänd J
Steffi Tidblom OK Roslagen Godkänd J
Svante Lindgren Sigtuna OK Godkänd J
Viktor Strand OK Linné Godkänd J

ÖPPEN 1   2470 meter   1 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Märta Larsen Täby OK 29:19 0:00 B

ÖPPEN 2   3240 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Olle Hillgren OK Österåker 30:44 0:00 B
2 Patrik Hillgren OK Österåker 30:56 0:12 B
3 Åsa Ericsson OK Triangeln 39:27 8:43 B
4 Oskar Svensson Långhundra IF 43:05 12:21
5 Björn Johansson Björklidens BK 48:03 17:19
6 Kristina Sandberg OK Roslagen 52:30 21:46
7 Christina Jakobsson Rasbo IK 57:14 26:30
8 Johanna Salmi OK Linné 65:14 34:30
9 Anna Mäkinen Salmi OK Linné 65:42 34:58
10 Britt Aronsson OK Österåker 68:48 38:04
Lars Petersson OK Linné Ej godk.

ÖPPEN 4   3030 meter   18 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Magnus Andersson Uddevalla SK 31:53 0:00 B
2 Simon Ohlsson Upsala IF 34:39 2:46 B
3 Bo Lindberg Rånäs OK 36:10 4:17 B
4 Jonas Lindgren Sigtuna OK 36:41 4:48 B
5 BrittMarie Eriksson OK Rodhen 41:16 9:23 B
6 Sune Hedström OK Rodhen 41:27 9:34 B
7 Cecilia Ryderås OK Österåker 42:53 11:00
8 Susanne Lindholm Väsby OK 48:15 16:22
9 Leif Lundgren Länna IF 49:44 17:51
10 Johan Skogh Årsunda IF 51:03 19:10
11 Emil Nilsson OK Linné 53:10 21:17
12 Evelina Nilsson OK Linné 53:13 21:20
13 Curt Pettersson Länna IF 53:30 21:37
14 Annette Johansson Årsunda IF 53:31 21:38
15 Pär Gustavsson Vallentuna/Össeby OL 54:17 22:24
16 Inger Sörlin Järfälla OK 66:30 34:37
17 Christina Sälgblad Vallentuna/Össeby OL 67:45 35:52
18 Peter Andersson FK Herkules 71:32 39:39

ÖPPEN 5   3410 meter   14 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Roland Skogh Årsunda IF 38:15 0:00 B
2 Katarina Bengtsson Långhundra IF 46:57 8:42 B
3 Stig Ryderås OK Österåker 52:59 14:44
4 Mats-Olof Wallin IF Thor 56:17 18:02
5 Torbjörn Hammas Väsby OK 60:08 21:53
6 Anne-Li Widén Järfälla OK 61:27 23:12
7 Tomas Axelsson OK Linné 62:16 24:01
8 Nora Woodward Rotebro IS 63:02 24:47
9 Per Nilsson OK Österåker 72:45 34:30
10 Ulrika Meyerson OK Linné 74:41 36:26
11 Lars-Olov Nordberg Tierps SOK 82:31 44:16
12 Erica Jonsson Vänersborgs SK 98:23 60:08
Ulf Ridefelt Gävle OK Ej godk.
Ivar Olep Södertälje-Nykvarn Ej godk.

ÖPPEN 7   3040 meter   19 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (445) Mikael Nordström Rånäs OK 24:51 0:00 B
2 Johan Larsson Länna IF 31:29 6:38 B
3 Urban Gullberg OK Linné 35:25 10:34
4 Per Norlin Rånäs OK 39:13 14:22
5 Rickard Welander OK Älvsjö-Örby 39:28 14:37
6 Magnus Bengtsson Långhundra IF 40:26 15:35
7 Bo Strand OK Linné 47:37 22:46
8 Karin Lindgren Sigtuna OK 52:20 27:29
9 Emma Johansson Täby OK 55:17 30:26
10 Kenneth Jonsson OK Linné 56:00 31:09
11 Karin Mokvist Länna IF 59:30 34:39
12 Karin Nordberg Tierps SOK 62:51 38:00
13 Håkan Bergander Upsala IF 67:11 42:20
14 Örjan Andersson Länna IF 68:13 43:22
15 Eva Tarandi IFK Lidingös Skid o OK 68:34 43:43
16 Barbro Gullberg OK Linné 90:03 65:12
17 Märtha Frykholm Södertälje-Nykvarn 92:12 67:21
Lennart Carlberg OK Hammaren Ej godk.
Stefan Mokvist Länna IF Ej godk.

ÖPPEN 8   4640 meter   24 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ove Rådberg OK Roslagen 34:21 0:00 B
2 Mårten Anterud Väsby OK 34:36 0:15 B
3 Tommy Lindgren Sigtuna OK 44:35 10:14 B
4 Johan Liberson Täby OK 46:04 11:43
5 Fredrik Johansson Täby OK 46:59 12:38
6 Claire Paterson Stora Tuna IK 47:27 13:06
7 Åke Torstensson OK Rodhen 48:32 14:11
8 Fredrik Molin Turebergs IF 52:17 17:56
9 Sören Elfverson Upsala IF 53:33 19:12
10 Catarina Boström Enebybergs IF 54:32 20:11
11 Johnny Wahlund Väsby OK 56:37 22:16
12 Bengt Friberg Järfälla OK 56:43 22:22
13 Johanna Karlsson OK Linné 60:20 25:59
14 Rein Lallo Sigtuna OK 62:47 28:26
15 Malin Alm Länna IF 66:09 31:48
16 Per Nordsjö Enebybergs IF 69:42 35:21
17 Åke Karnebrink OK Älvsjö-Örby 71:05 36:44
18 Erika Jansson Rasbo IK 73:08 38:47
19 Kristina Jansson Rasbo IK 95:45 61:24
20 Bernt Svanlund Enebybergs IF 96:33 62:12
21 Berit Svanlund Enebybergs IF 96:56 62:35
Pär Jansson IF Thor Ej godk.
Björn Mattsson OK Roslagen Ej godk.
Mats Jacobsson OK Rodhen Ej godk.


Skapad 2004-05-02 14:35:04 med OLA version 3.2.3