Hoppa till sidans innehåll

19-07-27 O-Ringen, etapp 5

05 AUG 2019 17:54
  • Uppdaterad: 05 AUG 2019 18:02

O-Ringen

PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1 Rebecka Lindberg D21 Lång (232) 1:09:20   8:47
5 Linus Unosson H21 Motion (232) 1:01:26 +16:53 11:10
12 Johanna Lännevall D21 Kort-1 (611) 42:07 +5:44 9:51
13 Ludvig Eklöw Etappstart-Lätt 10,0 (113) 1:58:11 +40:47 13:47
14 Jonas Rådberg Etappstart-Svår 2,5 (384) 34:03 +12:34 14:40
14 Maria Lännevall D55 Kort (504) 37:32 +8:15 13:38
14 Torbjörn Lännevall H55 (849) 47:31 +6:33 9:06
15 Marie Sundberg Etappstart-Medelsvår 4,0 (770) 45:41 +10:30 11:50
16 Helene Lindelav Etappstart-Svår 2,5 (384) 35:42 +14:13 15:23
16 Susanne Wahlqvist Etappstart-Prova på 4,0 (131) 46:23 +18:22 12:32
21 Ola Hultin H50-2 (632) 54:25 +11:30 9:45
22 Tommy Lindberg H50-2 (632) 54:40 +11:45 9:47
24 William Sundberg Etappstart-U1 (447) 21:20 +5:59 10:36
26 Ulf Rådberg H55 Kort (883) 39:40 +7:09 10:13
32 Emma Lundman D35 (189) 1:35:15 +43:07 16:56
33 Agnes Broman D18 Elit (564) 1:17:50 +18:33 12:57
33 Emma Ekbergh Lätt 3,5 (415) 43:53 +20:37 13:40
33 Joel Lännevall H21-1 (622) 1:15:29 +16:44 9:20
36 Elvira Forsström D21 Motion (263) 1:26:38 +40:29 19:10
50 Malin Tillman D45 Motion (539) 1:00:36 +20:55 17:15
51 Frida Töllborn Etappstart-Medelsvår 2,5 (542) 55:07 +25:06 23:27
52 Ellen Broman D21 Kort-1 (611) 53:40 +17:17 12:34
54 Johan Stridkvist Etappstart-Medelsvår 5,0 (504) 1:18:31 +29:46 16:09
62 Tomas Eklund-Wahlqvist H45 Motion (403) 1:19:25 +44:08 18:38
64 Viktor Lindberg H21 Kort-2 (754) 1:04:49 +23:59 10:51
69 Patrik Smedmark H50 Kort-2 (650) 50:12 +17:39 12:00
74 Elizabeth Löchting D45 Motion (539) 1:08:58 +29:17 19:38
89 Wilma Sundberg Etappstart-U1 (447) 46:39 +31:18 23:12
104 Katarina Sund Etappstart-Medelsvår 3,3 (843) 58:48 +34:26 19:12
120 Robin Eriksson H21 Kort-2 (754) 1:24:05 +43:15 14:05
122 Aron Lindberg H10 (1155) 19:37 +7:16 9:04
133 Gustav Lindberg H11 (774) 48:32 +29:16 16:30
134 Caroline Thunberg Etappstart-Svår 5,0 (982) 1:12:37 +35:40 15:15
145 Einar Lundman-Stridkvist U2 (1142) 26:53 +13:26 12:26
177 Mats Frost Etappstart-Svår 5,0 (982) 1:34:22 +57:25 19:49
216 Elin Wahlqvist U1 (1177) 47:19 +33:46 23:32
  Signe Lindelav Etappstart-Inskolning (485) 30:23   17:21
  Isabelle Jonsson Inskolning (731) 26:14   14:59
  Arne Lundman-Stridkvist Inskolning (731) 19:06   10:54
  Mats Lundman H60 (590) ej godkänd    
  Lina Viggedal D35 Kort (514) ej start    
  Lars Jönsson Etappstart-Medelsvår 5,0 (504) ej start    

 

 

Skribent: Mats Lundman
Epost: Adressen Gömd

Roslagens Sparbank

Norrtälje Energi

Norrtälje Kommun

JM 

Postadress:
OK Roslagen - Orientering
Lommarvägen 44
76152 Norrtälje

Besöksadress:
Lommarvägen 44
76152 Norrtälje

Kontakt:
Tel: 0704749684, 0707663262
E-post: This is a mailto link

Se all info